Υπερφυσικά Φαινόμενα
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


Υπερφυσικά Φαινόμενα
 
ΦόρουμΦόρουμ  ΠόρταλΠόρταλ  Latest imagesLatest images  ΑναζήτησηΑναζήτηση  ΕγγραφήΕγγραφή  ΣύνδεσηΣύνδεση  

 

 Bloody Mary

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
αngεl_of_τhε_dεαd
Admin
αngεl_of_τhε_dεαd


Αριθμός μηνυμάτων : 11
Ημερομηνία εγγραφής : 21/06/2009
Ηλικία : 28
Τόπος : Δευτερο συννεφακι δεξια!

Bloody Mary Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitimeΔευ Ιουν 22, 2009 5:48 pm

Το γνωρίζετε το αμερικάνικο παιχνίδι θρύλο Bloody Mary? Είναι ένα παιχνίδι με βάση τους θρύλους εμφανίζεται το πνεύμα της “Ματωμένης Μαίρης” στον καθρέπτη από το μπάνιο σας ή οποιοδήποτε μπάνιο.

(Μην κοιταξετε αμεσως στην εικονα αφου πατησετε το spoiler)

Σπόιλερ:

Η πιό κοινή έκδοση είναι να μπείτε στο λουτρό μόνο σας!. Είτε κλειδωθείτε μέσα είτε κλείσετε την πόρτα είναι το ίδιο απλά η πόρτα πρέπει να είναι κλειστή. Κλείστε τα φώτα και ανάψτε 2 κεριά μπροστά από τον καθρέπτη.

Κλείστε τα μάτια και επαναλάβετε τα λόγια “Bloody Mary” 3 φορές σιγά σιγά. Μετά ανοίξτε τα μάτια και δείτε στον καθρέπτη!

Υποτίθεται ότι θα δείτε είτε τον διάβολο είτε μια γυναίκα με κόκκινα μάτια που βγάζουν αίμα!

Επίσης υπάρχουν και διάφορες παραλλαγές του παιχνιδιού :

α) Να επαναλάβετε τα λόγια 100 φορές.
β) Να επαναλάβετε τα λόγια 13 φορές.
γ) Να γεμίσετε το μπάνιο με κεριά και να πείτε τα λόγια αρκετές φορές κοιτώντας προς τον καθρέπτη.
δ) Αντί για “Bloody Mary” να πείτε “Hell Mary”. Ύστερα από 10 φορές εμφανίζεται ο διάβολος ή ένας δαίμονας

Βέβαια είναι ένας θρύλος από την Αμερική για σκοπό όπως το παιχνίδια αλήθεια ή θάρρος, αλλά και πάλι λέγεται ότι είναι αληθινός.

Credit: http://mysteries.b2w.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=997
____________________________________________________________________

Σύμφωνα με αυτόν τον μύθο, αν κάποιος σταθεί μπροστά σε ένα καθρέφτη σε σκοτεινό δωμάτιο και φωνάξει 12 φορές «Bloody Mary», αρχίζοντας από τα μεσάνυχτα, θα εμφανιστεί το τρομακτικό πρόσωπο μιας κοπέλας στο τζάμι. Είναι το πνεύμα ενός κοριτσιού, που γεννήθηκε με παραμόρφωση στο πρόσωπο και σκοτώθηκε κατά λάθος, όταν ένα χαζό αστείο που της έκαναν κάποιοι πήγε στραβά.
(Πολλές παραλλαγές λένε ότι το πνεύμα επιτίθεται, ή και σκοτώνει αυτόν που θα το καλέσει).


Credit:http://www.urbanlegends.gr/modules/news/article.php?storyid=61
______________________________________________________________________

Οπως βλεπετε δεν υπαρχει συγκεκριμενη εκδοση αυτου του μυθου. Δεν το εχω προσπαθησει και ουτε θελω! Ποια η γνωμη σας?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://supernatural.forumgreek.com
Mrs_Dean Winchester
Newcomer



Αριθμός μηνυμάτων : 8
Ημερομηνία εγγραφής : 03/09/2011

Bloody Mary Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Bloody Mary   Bloody Mary I_icon_minitimeΣαβ Σεπ 03, 2011 5:05 pm

Το εχω δοκιμασει μια φορα οπως ειπες μου το βαλανε σε δοκιμασια θαρρους η αλη8ειας και επειδη δεν πιστευω σε αυτο πηγα για να τους δειξω οτι δεν ειναι αληθεια εκανα κανονικα ολα τα βηματα και οταν ανοιξα τα ματια μου ειδα τον καθρεφτη κοκκινο αρχισα να τσιριξα και τα παιδια επειδη τρομαξαν μπηκαν μεσα να δουν τι γινετε αλλα δεν μπορουσαν να δουν τον καθρεφτη οπως τον εβλεπα εγω αυτοι βλεπαν κανονικα τα προσωπα τους εγω εβλεπα ενα καθρεφτη γεματο με αιματα ισως ηταν απο σοκ η οτι περιμενα να δω κατι τετοιο και ειχα παραισθησεις η κατι εβλεπα εγω στον καθρεφτη που δεν μπορουσαν να δουν τα παιδια....Οτι και να ηταν απο τοτε δεν το εχω ξαναδοκιμασει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Bloody Mary
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Υπερφυσικά Φαινόμενα :: Μύθοι :: Μύθοι-
Μετάβαση σε: